Tomasz Szymkowiak dla portalu LokumNews.pl

Utworzono: 2015-02-24

Prezes spółki HZDK Grupa Inwestycyjna Tomasz Szymkowiak miał przyjemność udzielić wypowiedzić dla portalu LokumNews.pl zajmującego się tematyką rynku nieruchomości na Pomorzu, w temacie możliwości sprzedaży lokalu obciążonego kredytem hipotecznym lub innymi zadłużeniami. 

Sprzedać można każdy lokal obciążony kredytem hipotecznym. Wystarczy znaleźć tylko kupca oraz spełnić kilka warunków, aby skutecznie i zgodnie z prawem spieniężyć taką nieruchomość. W tym artykule podpowiemy kilka istotnych rzeczy, które znacznie ułatwią sprzedaż zadłużonego mieszkania.

Dlaczego sprzedaje się zadłużone mieszkania i kto je kupuje

Wśród zadłużonych mieszkań przeznaczonych do sprzedaży znajdujących się na rynku nieruchomości, duży odsetek należy do tych obciążonych kredytem hipotecznym. Zazwyczaj sprzedawane są przez osoby, które nie potrafią udźwignąć wysokich, długoterminowych zobowiązań finansowych.

Jak rozwiązać problem z zadłużonym mieszkaniem w sposób, który pozwoli ustrzec się od popadania w coraz większe długi?

- Jeśli nie stać Cię na spłatę kredytu – sprzedaj mieszkanie! W ten sposób szybko wydobędziesz się ze spirali długów, zobowiązań oraz zagrożenia licytacją komorniczą. – radzi Tomasz Szymkowiak – prezes trójmiejskiej spółki HZDK specjalizującej się w kupnie zadłużonych mieszkań.

Zapraszamy do przeczytania całego artykuł "Jak sprzedać mieszkanie z kredytem"

 

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!