Kupujesz mieszkanie? Zobacz co należy sprawdzić przed podpisaniem umowy

Utworzono: 2015-01-13

Prezes spółki HZDK Tomasz Szymkowiak miał przyjemność udzielić krótkiej odpowiedzi dla lokalnego serwisu GdyniaNews.pl w temacie rzeczy, które powinniśmy sprawdzić przed zakupem własnego mieszkania. 

 

Wybór właściwego mieszkania planując jego zakup nigdy nie jest łatwą decyzją. Wpływ na naszą ocenę ma szereg czynników, na które zwrócić powinniśmy szczególną uwagę.

Warto pamiętać, by dokładnej obserwacji mieszkania, którym jesteśmy zainteresowani, dokonywać w ciągu dnia. Tylko naturalne światło pozwoli nam właściwie ocenić wszelkie niedociągnięcia budowlane, które nie są przecież niczym niespotykanym.

- Aby właściwie ocenić stan nieruchomości przyjrzeć musimy się całemu budynkowi, tak by jego otoczenie nie zawiodło nas w późniejszym okresie. Nie wszystkie jego elementy zależą bowiem od nas. Komfort naszego mieszkania zależy także od stanu klatki schodowej, piwnic, wind oraz wszystkiego co znajdziemy wokół budynku. Kweste te zależą bowiem w dużej mierze od zarządcy budynku, co może mieć kluczowe znaczenie przy wyborze naszego wymarzonego mieszkania. - przypomina Tomasz Szymkowiak, prezes spółki HZDK Grupa Inwestycyjna.

Zapraszamy do przeczytania całego artykuły "Zobacz co należy sprawdzić przed zakupem własnego mieszkania".

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!